اقدامات لازم پس از ریختن مایعات روی لپ تاپ

اقدامات لازم پس از ریختن مایعات روی لپ تاپ

در صورتی که لپ تاپ شما بر اثر عوامل محیطی دچار آسیب دیدگی از جمله آتش گرفتگی شده است،قبل از هر کاری برای جلوگیری از آسیب بیشتر به نکات زیر دقت کنید:

۱- از ادامه ی ریختن و سرازیر شدن هر مایعی روی لپ تاپ خود جلوگیری کنید . در صورتی که یک مایع مشتعل و یا اسیدی در اطراف باشد، سبب آتش سوزی بیشتر خواهد شد.

۲- دومین نکته و مهم ترین نکته ، خارج کردن لپ تاپ از پریز و یا خارج کردن باتری و هر آن چیزیست که واسطه ی اتصال لپ تاپ به برق و جریان الکتریکی می باشد.

۳- تا مدتی مثلا سی دقیقه برای جلوگیری از اتفاقات جدی تر به لپ تاپ دست نزنید . تحقیق و تفحص در لپ تاپ بلافاصله بعد از وقوع حادثه سبب مشکلات عدیده ای از جمله آتش گرفتن خود لپ تاپ به صورت کامل می شود.

کار هایی که باید هنگام ریخته شدن مایعات باید انجام داد:

1-خارج کردن باتری

2-جدا کردن کابل ها و پورت ها

3- خشک کردن با هوای آزاد

4- خشک کردن لپ تاپ با یک دستمال های چندلایه

5- خارج کردن کیبورد  

6- استفاده از الکل

7- جدا کردن قطعات دستگاه 

8-لکه ها را با یک مسواک، تمیز کنید.

بازگردانی اطلاعات از لپ تاپ

در صورتی که مراحل بالا را انجام دادید و از خشک بودن و تمیز بودن دستگاه مطمئن شدید حالا وقت بازیابی اطلاعات است برای شروع ابتدا لپ تاپ خود را روشن کنید.در صورتی که لپ تاپ روشن شد، باید برای بازیابی اطلاعات اقدام کنید:

۱- ابتدا دسترسی را از هارد درایو تغییر دهید . عموما این کار از طریق آیکن موجود که معمولا شبیه به هارد می باشد انجام می شود .

۲- الکتریسیته ساکن موجود روی دستگاه باید کاملا تخلیه شود . این کار را می توانید با استفاده از مچ بند های ثابت تخلیه الکتریسیته ساکن انجام دهید.کافیست آن ها را به مچ خود ببندید و بعدا از تخلیه الکتریسیته مطمئن شوید.

۳- هارد درایو را بالکل از دستگاه ها خارج کنید و سپس در جایی بصورت مایل به پایین قرار دهید که مایعات به صورت کلی نشت کند و از هارد خارج شود و سپس به بازیابی اطلاعات بپردازید.

لکه گیری مواد از قطعات لپ تاپ

برای این که لکه ها را از سیستم خود پاک کنید از یک پارچه ی ساده و تمیز استفاده کنید . در صورتی که لکه روی مانیتور شماست ، به آرامی عمل لکه گیری را انجام دهید . به علاوه اینکه در بازار لکه گیر و اسپر های مخصوص تمیز کردن مانیتور و نمایشگر ها موجود است و میتوانید از آنها نیز برای رفع لکه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای دکمه های کیبورد روی لپ تاپ ، مشکلاتی در رفع این لکه ها ایجاد میشود.مثلا این که دکمه ها نزدیک به هم هستند و پاک کردن آن ها مشکل تر است . شاید دانستن آن که دکمه های لپ تاپ به راحتی از جای خود خارج می شوند ، برای شما جالب باشد !

البته پیشنهاد می کنیم این کار را با دقت بسیار بالایی انجام دهید و یا یک بار نحوه در آوردن دکمه مدل لپ تاپ خود را یوتوب جستجو و نگاه کنید تا باعث آسیب بیشتری به سیستم خود نشوید.

برای پاک کردن لکه ها چه از روی مانیتور و چه روی دکمه ها از الکل و آب گرم استفاده کنید .

ارسال شده 1399-03-06 0 60

نظری بنویسیدپاسخی بنویسید

اخیرا بازدید شده

بدون محصول

منو

مقایسه 0