تبلت های لپ تاپ شو

تبلت های لپ تاپ شو

پ تاپ تبلتی چیست؟

لپ تاپ تبلتی شو یا هیبریدی به انواعی از مدل لپ تاپ گفته می شود که به علت داشتن لولا، قابلیت چرخش به سمت جهت های مختلف و جدا شدن به صورت تبلت را دارد. صفحه ی نمایش لمسی و ساختارهای متفاوتی که در این مدل لپ تاپ ها وجود دارد به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند از آنها هم به عنوان تبلت و هم لپ تاپ استفاده کنند.

 

 

 

بنابراین با خرید مدل لپ تاپ ها در واقع با یک تیر دو نشان را زده اید. لپ تاپ های هیبریدی توسط برندهای مختلف با مدل ها و سایزهای متفاوتی ساخته می شوند. جالب است که بدانید براساس نوع پردازنده و ویندوز این محصولات در دو دسته بندی مختلف قرار می گیرند.

 

 

برای مثال اگر لپ تاپ ها تبلتی دارای پلتفرم ویندوز و پردازنده های X86 باشند، گفته می شود که بیشتر در دسته ی انواع لپ تاپ ها جای دارند؛ در مقابل اگر دارای پردازنده ARM و سیستم عامل اندروید باشند، بیشتر به ساختار تبلت ها نزدیک هستند.

 

 

در حال حاضر این محصولات قابلیت تبدیل شدن به سیستم های لپ تاپ ویندوزی، لپ تاپ اندرویدی، تبلت ویندوزی، تبلت اندرویدی و تلفن اندرویدی را دارد. از جمله مهم ترین مزیت های این لپ تاپ ها وزن سبک، قابلبت حمل و جابجایی آسان و امکانات فوق العاده است. اگر به دنبال لپ تاپ هایی هستید که بتوانید ضمن انجام پروژه های خود، به راحتی آن را به دانشگاه یا محل کارتان حمل کنید، این مدل لپ تاپ ها بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

 

مزایا

+ امکان استفاده ی چندگانه: در واقع مهم ترین مزیتی که این مدل لپ تاپ ها دارند، قابلیت استفاده ی چند گانه از آنها است. شما می توانید متناسب با نوع نیاز خود از هر دو حال لپ تاپ و یا تبلت آن (سیستم عامل های اندروید یا ویندوز) استفاده کنید.

 

+ ساختار کوچک و زیبا: از آنجایی که این لپ تاپ ها طراحی بسیار مدرنی دارند ساختار آنها بسیار متفاوت از سایر لپ تاپ ها طراحی شده. صفحه ی نمایش لمسی این سیستم ها این امکان را فراهم کرده که سازندگان آن به راحتی بتوانند مواردی مانند ماوس و صفحه ی نمایش بزرگ را حذف کرده و آن را با صفحه ی نمایش ظریف و شیک جایگزین کنند.

 

+ حمل و نقل آسان: طراحی ظریف این لپ تاپ ها باعث شده که از لحاظ وزن و اندازه نسبت به لپ تاپ های قدیمی، بسیار کوچک تر باشند. به همین دلیل اگر جزء افرادی هستید که برای ماموریت های کاری و یا پروژه های دانشگاهی نیاز دارید که لپ تاپ خود را مدام جا به جا کنید، توصیه می شود برای راحتی بیشتر از این مدل لپ تاپ ها تهیه کنید.

 

+ امکان استفاده از قلم: مزیت دیگری که این لپ تاپ ها دارند آن است که در انها وسیله ی کاربردی به نام قلم وجود دارد. در واقع قلم جایگزین ماوس برای افرادی است که ترجیح می دهند به جای دست با وسیله ی دیگری روی صفحه ی نمایش لمسی این لپ تاپ ها کارهای خود را انجام دهند.

 

معایب

 

 

– ظرافت زیاد: ظرافیت زیاد این لپ تاپ ها باعث شده که کاربران آن لازم باشد در هنگام استفاده حساسیت زیادی برای جلوگیری از آسیب دیدن آن داشته باشند. صفحه ی نمایش لمسی زودتر از صفحه نمایش لپ تاپ های معمولی آسیب می بیند. بنابراین اگر در منزل خود فرزند کوچکی دارید هنگام خرید لپ تاپ به محدودیت های خود بیشتر توجه کنید.