مقایسه مانیتور ها

مقایسه مانیتور ها

هرتز؟

اگر از معنی آن اعدادی که قبل از «Hz» (هرتز) در لیست مشخصات مانیتورها می‌آیند، کاملاً مطمئن نیستید، نگران نباشید، شما تنها نیستید. «Hz» مخفف Hertz (هرتز) است که یک واحد اندازه‌گیری برای سنجش نرخ تازه‌سازی مانیتور به شمار می‌آید.

نرخ‌های تازه‌سازی تعداد دفعاتی‌اند که یک مانیتور می‌تواند تصاویر نمایش‌داده‌شده در مقابل شما را تازه کند. هر چه نرخ تازه‌سازی بیشتر باشد، تعداد دفعاتی که تصویر بر روی صفحه‌نمایش به‌روز می‌شود، بیشتر خواهد بود که منجر به تصاویر واضح‌تر و حرکات نرم‌تر می‌شود.

در زیر، تحلیل سه نوع نرخ تازه‌سازی است که امروز در اینجا به آنها می‌پردازم:

  • 60 هرتز – تصاویر هر ثانیه 60 بار به‌روز می‌شوند
  • 144 هرتز – تصاویر هر ثانیه 144 بار به‌روز می‌شوند
  • 240 هرتز – تصاویر هر ثانیه 240 بار به‌روز می‌شوند

گر بازی های ویدیویی را در رایانه شخصی انجام می دهید ، احتمالاً مانیتورهای 144 هرتز و 240 هرتز شنیده اید. اگر تاکنون  از مانیتور استاندارد 60 هرتز استفاده کرده اید ، سخت است بدانید که انتقال به 144 هرتز یا 240 هرتز ایده خوبی خواهد بود یا خیر.

در این مقاله تفاوتهای اساسی بین 60 هرتز ، 144 هرتز و 240 هرتز را مطرح کرده و نکاتی را در مورد بهتر بودن در هنگام بروزرسانی ارائه کرده است.

برای کسانی که این مانیتورها را برای خرید آینده ردیابی می کنند ، حتماً مانیتورهای 144 هرتز و GamingScan را برای آخرین اخبار بررسی کنید.

60Hz vs مانیتورهای 144 هرتز در مقابل 240 هرتز – چه تفاوتی وجود دارد؟

از “HZ” که در توضیحات مانیتور استفاده می شود برای توصیف میزان تجدید آن استفاده می شود. هرچه هرتز بیشتر باشد ، اغلب صفحه نمایش تجدید می شود. به عنوان مثال ، یک مانیتور 60 هرتز تصویر خود را 60 بار در ثانیه تجدید می کند ، در حالی که یک مانیتور 144 هرتز تصویر خود را 144 بار در ثانیه تجدید می کند.

اما این برای استفاده در دنیای واقعی چه معنی دارد؟ در اصل ، نرخ تازه سازی بالاتر به این معنی است که تصویری که می بینید سریعتر به روز می شود. این می تواند برای بازی های اکشن و یا بازی های رقابتی که هر میلی ثانیه در آن حساب می شود بسیار مفید باشد.

نرخ تازه سازی به طور مشابه کار می کند که چگونه فریم در ثانیه در یک بازی ویدیویی کار می کند ، اما اختلافاتی وجود دارد.

فریم در ثانیه توضیح می دهد که چند فریم در کارت گرافیک شما در ثانیه ارائه می شود ، در حالی که میزان تازه سازی مانیتور توضیح می دهد که چند بار تصویر شما در مانیتور شما به روز می شود.

بنابراین ، اگر 300 فریم در هر دارید دوم در یک بازی اما از یک مانیتور 60 هرتز استفاده کنید ، آنچه که به شما نمایش داده می شود ، در واقع 5 برابر کمتر از به روزرسانی های فریم از آنچه ممکن است ممکن باشد داشته باشد.

برخی از مردم می فهمند که چشم فقط در یک ثانیه می تواند تعداد مشخصی از فریم را ببیند .

این حقیقت ندارد و بیشتر به عنوان یک افسانه از بین رفته است .

چشمان ما به همان روشی که نمایشگرها انجام می دهند کار نمی کنند ، بنابراین اندازه گیری تعداد فریم در ثانیه دشوار است .

ما می دانیم این مانیتورها از مانیتورهای 144Hz استفاده می کنند. که آنها هنگام بازی کردن می توانند یک تفاوت را ببینند و احساس کنند . بازیهای با سرعت مکان نما در دسک تاپ خود هنگام بازگشت به 60 هرتز احساس لاغری می کنند .

فناوری نمایشگر که معمولاً برای مانیتورهای با سرعت بالاتر استفاده می شود بهترین گزینه برای کلی نیست کیفیت و دقت رنگ صفحه نمایش.

اگر به ظاهر اهمیت می دهید ، به دنبال مانیتور با کیفیت بالا 60 هرتز باشید .

اگر به عملکرد ، میزان فریم و رسیدن به یک مزیت رقابتی اهمیت می دهید ، باید به یک مانیتور نرخ تجدید بالاتر بروید. اگر می خواهید ، می توانید به مانیتور نرخ تجدید بالاتر بروید.

آیا باید از 60Hz به 144Hz ارتقا دهید؟

اکنون به جایی رسیده ایم که خرید یا ساخت رایانه بسیار آسان است این توانایی اجرای 120 یا فریم در ثانیه یا بیشتر در یک بازی ویدیویی را دارد.

در حقیقت ، اکثر بازیهای esports موجود در رایانه شخصی می توانند حداکثر 300 فریم در ثانیه در دستگاه های رده بالا دریافت کنند.

اگر می توانید بازی های بازی شده را با اطمینان بیش از 120 فریم در ثانیه اجرا کنید ، سپس ارتقا دهید تا 144 هرتز ارزش آن را دارد ، اما اگر به بهبود عملکرد اهمیت می دهید باید گزینه ای در نظر گرفته شود.

مانیتورهای 144Hz اغلب در بازیهایی مانند Counter Strike: Global Offensive یا League of Legends استفاده می شوند که در هر فریم اضافی و ریزپردازنده چیزی را حساب می کند.

شما می خواهید یک مزیت رقابتی باشید  شما فکر نمی کنید کمی دقت رنگ را از دست بدهید یا نمایش کیفیت فیلم ها و بازی ها برای عملکرد بهتر
رایانه شما قادر به اجرای بازی ها در 100 فریم و بیشتر است.

بدیهی است وضوح مانیتور شما بالاتر است ، کارت گرافیکی بهتر شما نیاز خواهید داشت برای دریافت آن نرخ فریم بالاتر. در حال حاضر ، هیچ کارت گرافیکی نمی تواند بیش از 60 فریم در ثانیه بر روی مانیتور 4K با تنظیمات فوق العاده پمپ کند

هنوز هم می توانید با دریافت مانیتوری که می تواند نرخ فریم بالاتر را داشته باشد ، خرید خود را اثبات کنید. اگر تصمیم دارید کارت گرافیک خود را بعداً به روز کنید ، بازی شما بسیار سود خواهد برد.