لپ تاپ های لمسی

لپ تاپ های لمسی

مزایا

برای مقایسه مزایا و معایب لپ تاپ لمسی ابتدا یک لیست درست کنید و هرکدام از مزایا و معایب را در لیست خود یادداشت کنید. ما در مقاله‌ی مزایا و معایب لپ تاپ لمسی، ابتدا مزایای لپ تاپ لمسی را بررسی می‌کنیم و سپس به بررسی معایب آن خواهیم پرداخت. دانستن مزایای لپ تاپ لمسی به شما کمک می‌کند تا با کاربردهای این دسته از لپ تاپ‌ها آشنا شوید.

1- لپ تاپ لمسی، مناسب برای طراحانِ خلاق

به دلیل استفاده از صفحه نمایش لمسی در این مدل لپ تاپ‌ها، طراحان و گرافیست‌ها کنترل بهتری بر روی ویرایش عکس‌ها و طرح‌های خود دارند؛ و این ویژگی را می‌توان یکی از مهم ترین مزایای لپ تاپ لمسی دانست. اگر از نرم افزار های گرافیکی مثل CAD بر روی لپ تاپ استفاده می کنید، استفاده از لپ تاپ لمسی باعث می‌شود خلاقیت و تکنیک بیشتری از خود بروز دهید. استفاده از لپ تاپ لمسی برای کنترل بهتر بر روی ویرایش عکس‌ها نیز فوق العاده است.

 

design with touch laptop

 

2- کیفیت و شفافیت بهتر در لپ تاپ لمسی

لپ تاپ های لمسی در مقایسه با لپ تاپ های غیر لمسی دارای شفافیت، روشنایی و کیفیت بهتری هستند. در لپ تاپ لمسی رنگ‌ها به شکل زیباتری نمایش داده می‌شوند و کار کردن با لپ تاپ را برای افرادی که بار نگ سر و کار دارند لذتبخش‌تر می‌کند. در واقع کیفیت بهتر صفحه نمایش را می‌توان بعنوان یکی از مزایای لپ تاپ لمسی نام برد.

 

3- لپ تاپ لمسی و تعامل و سهولت بیشتر

کار کردن با لپ تاپ لمسی باعث می‌شود کاربران هنگام کار با سیستم عامل و لپ تاپ  خود از دسترسی سریع‌تر و تعامل بیشتری بهره ببرند. نصب برنامه‌ها، جابجایی آیکون‌ها و فولدرها در لپ تاپ های لمسی راحت‌تر و سریع‌تر صورت می‌گیرد.

 

4- لپ تاپ لمسی، قابل حمل

لپ تاپ های لمسی معمولا کوچک‌تر از لپ تاپ های غیرلمسی هستند و این ویژگی سبب شده تا جابجایی آن‌ها نیز راحت‌تر شود. قابل حمل بودن نیز یکی دیگر از مزایای لپ تاپ لمسی بشمار می‌رود.

 

با بررسی مزایای لپ تاپ لمسی متوجه شدیم که لپ تاپ لمسی علاوه بر کیفیت تصویر بالاتری که ارائه می‌دهد، کار کردن بر روی جزئیات را آسان‌تر کرده و در نتیجه لذت بیشتری هنگام استفاده را به کاربر خود منتقل می‌کند.

 

5- لوکس و چشم نواز

لپ تاپ های لمسی ظاهری زیبا دارند و قابلیت لمسی بودن آن‌ها باعث می‌شود تا مورد توجه دیگران قرار بگیرید. برای کسانی که به دنبال یک لپ تاپ لوکس هستند لپ تاپ لمسی یکی از بهترین پیشنهاد‌ها است.

 

معایب

لپ تاپ های لمسی هم مانند هر کالای دیگری علاوه بر مزایا ایراداتی نیز دارند. در ادامه معایب لپ تاپ لمسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و سرانجام این شما هستید که پس از دانستن مزایا و معایب لپ لمسی و مقایسه آن‌ها باهم تصمیم گیری می‌کنید.

 

1- تخلیه سریعتر باتری

پانل‌ صفحه نمایش لپ تاپ لمسی نسبت به نمایشگرهای لپ تاپ غیر لمسی باتری بیشتری استفاده می‌کند و در نتیجه برای  باتری آن سریع‌تر خالی می‍شود. در صفحه نمایش لپ لمسی از سنسورهایی استفاده شده که این سنسورها برق خود را از باتری تامین می‌کنند؛ به همین دلیل پرمصرف بودن و طول عمر کمتر باتری را می‌توان یکی از معایب لپ تاپ لمسی دانست.

 

2- انعکاس نور و زاویه دید

از آن‌جایی که لپ تاپ های لمسی دارای صفحه نمایش براق هستند، نور محیط را منعکس می‌کنند؛ بنابراین از لین لپ تاپ‌ها نمی‌توانید در محیط‌های پرنور استفاده کنید. استفاده از صفحه نمایش براق علاوه بر انعکاس نور، باعث کم شدن زاویه دید هم می‌شود.

 

3- استفاده طولانی مدت

وقتی که با لپ تاپ لمسی کار می‌کنید، آن را نزدیک صورت خود می‌گیرید، یا اگر آن را روی میز قرار می‌دهید گردن خود را خم می‌کنید. همه این‌ها باعث می‌شود وقتی برای طولانی مدت از لپ تاپ لمسی‌استفاده می‌کنید، در ناحیه دست، گردن و چشم خود، احساس خستگی کنید.

درنهایت اینکه بسیاری از محققان بر این عقیده‌اند که استفاده از دستگاه‌های لمسی مانند تبلت و لپ تاپ اگر به ‌درستی صورت نگیرد موجب آسیب به شانه و کمر می شود.