با مشکلات ویندوز 11 آشنا شوید

با مشکلات ویندوز 11 آشنا شوید

امروزه بسیاری از کاربران با مشکلات رایج ویندوز 11 دست و پنجه نرم می کنند. از زمانی که این نسخه توسط شرکت مایکروسافت ارائه شد، افراد باگ های مختلفی را گزارش کرده اند که می تواند عملکرد سیستم عامل را کاملاً تحت تاثیر قرار دهد. در این مقاله قصد داریم که بیشتر در مورد این مشکل صحبت کنیم، پس لطفاً ما را انتهای نوشتار همراهی نمایید.

 

باگ های ویندوز ۱۱

یکی از مشکلات رایج ویندوز 11 که در اکثر موارد شکایت کاربران را به همراه داشته است، باگ هایی است که در این نسخه به وجود می آید. رفع این ایرادات در اغلب موارد کار ساده‌ای نیست و افراد را با چالش های عدیده روبرو می کند. لازم به ذکر است که در برخی از موارد این باگ ها  به خاطر یک سری خطا های جزئی ایجاد می شوند که کاربر می‌تواند آنها را به سهولت برطرف نماید.

کاهش سرعت حافظه اس اس دی

بعضی از افرادی که نسخه ۱۱ ویندوز را در رایانه خود نصب کرده اند، با مشکل کم شدن سرعت حافظه ssd مواجه شده اند. این مشکل تا جایی است که میزان سرعت پردازش داده ها را تا ۵۰ درصد نیز کاهش می دهد. کمپانی مایکروسافت برای حل این مسئله یک پچ را در اختیار کاربران قرار داده است که باید آن را دانلود کرده و به طور دستی اعمال کنید، تا مشکل کم شدن سرعت برطرف گردد.


نقص در عملکرد مرورگر گوگل کروم

از جمله مشکلات رایج ویندوز 11 می توان به کار نکردن مرورگر گوگل کروم اشاره کرد. برای این که عملکرد این مرورگر به حالت عادی برگردد، باید سیستم خود ریستارت کرده و سپس آنتی ویروس نصب شده را غیرفعال کنید. در نهایت با اجرای compatibility troubleshooter عملکرد مرورگر بهبود می یابد.

اگر مشاهده کردید که مشکل همچنان پابرجاست، باید به آدرسی که در زیر نوشته شده است مراجعه کرده و حافظه dns رایانه را پاک کنید:

%USERPROFILE%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

وجود ایراد در عملکرد قابلیت جستجوی ویندوز

گاهی پس از نصب ویندوز ۱۱ نوار جستجو قفل شده و کاربر نمی تواند به سرچ بپردازد. در چنین مواقعی باید روی لوگوی ویندوز کلیک کنید و گزینه Task Manager را انتخاب نمایید. بعد از آن در لیست نمایش داده شده به جستجوی SearchHost.exe بپردازید. پس از پیدا کردن این گزینه نخست روی End Task کلیک کنید و سپس End Process را برگزینید.

با زدن کلیدهای ترکیبی Win + R و استفاده از منوی Run نیز می توانید به جستجوی services.msc پرداخته و از بخش کنسول سرویس‌ها، قسمت جستجوی ویندوز را مجددا راه اندازی کنید.

کاهش سرعت اینترنت

یکی دیگر از مشکلات رایج ویندوز 11 کاهش سرعت اینترنت است. این مسئله برای افرادی پیش می آید که از کارت شبکه Killer اینتل استفاده می کنند. در این حالت سرعت دانلود به طور چشمگیری پایین می آید. کمپانی مایکروسافت با ارائه آپدیت های جدید ویندوز ۱۱ مشکل کاهش سرعت اینترنت را رفع کرده است. بنابراین برای بالا بردن سرعت نت کافی است که آپدیت های جدید را روی رایانه خود نصب نمایید.

مشکلات رنگ در ویندوز ۱۱

یکی از ایراداتی که در ویندوز ۱۱ مشاهده می شود، نمایش نامطلوب رنگ ها در نمایشگر سیستم است. در این حالت پس زمینه های سفید با هاله‌ زرد رنگ نشان داده می شود. شرکت مایکروسافت اعلام کرده که در آپدیت جدید خود این مسئله را برطرف کرده است. بنابراین برای این که نمایش رنگ ها به حالت مناسب برگردد، می توانید از آپدیت جدید ویندوز استفاده نمایید.